61 2 785 785

Program lojalnościowy

Krople na pchły i kleszcze
40.61
PLN
in_stock
Francodex CLEARONIL dla kotów powyżej 1 kg - 50 mg x 3

Francodex CLEARONIL dla kotów powyżej 1 kg - 50 mg x 3

szt.
Kod produktu:

FC-FR179400

Producent: Francodex
40,61 zł
super cena
Zyskujesz 40 pkt [?]
  • Darmowa dostawa Jeżeli dokonasz zakupu na kwotę powyżej 199 zł, gwarantujemy Ci bezpłatną dostawę na terenie całego kraju przez Paczkomaty i kuriera.

  • Zwrot towaru Pamiętaj, że możesz w każdej chwili oddać nieuszkodzony towar. Masz na to całe 30 dni!

  • Kupuj Jeszcze Taniej! Klient jest dla nas najważniejszy, dlatego przygotowaliśmy 3 specjalne rabaty!

Opis
Opinie (0)

Francodex CLEARONIL dla kotów powyżej 1 kg - 50 mg x 3

 

 

Wskazania lecznicze:
U KOTÓW: Leczenie inwazji pcheł (Ctenocephalides felis). Produkt zachowuje skuteczność owadobójczą przez okres do 5 tygodni w przypadku pcheł (Ctenocephalides felis). Produkt wykazuje skuteczność roztoczobójczą w przypadku inwazji kleszczy z gatunku Dermacentor reticulatus po upływie tygodnia od podania; niemniej nie obserwowano skuteczności roztoczobójczej bezpośrednio po zastosowaniu leczenia oraz po upływie dwóch tygodni od leczenia. Jeśli w momencie zastosowania produktu na ciele zwierzęcia obecne są kleszcze tego gatunku, jest możliwe, że nie wszystkie zginą w przeciągu pierwszych 48 godzin, natomiast wszystkie osobniki zostaną wyeliminowane w ciągu tygodnia.

 

Dawkowanie i droga(i) podawania
Podanie przez nakrapianie. Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Stosować miejscowo na skórę używając 1 pipetki na zwierzę.
Wyjąć pipetkę z blistra. Pipetkę trzymać w pozycji pionowej i odłamać górną część zatyczki, tym samym otwierając pipetkę. Rozdzielić palcami sierść, aby odsłonić skórę zwierzęcia. Przyłożyć końcówkę pipetki bezpośrednio do odsłoniętej skóry i delikatnie ścisnąć. Wycisnąć mniej więcej po połowie zawartości w dwóch miejscach wzdłuż grzbietu kota, najlepiej u podstawy głowy i pomiędzy łopatkami. Ścisnąć pipetkę kilka razy, aby upewnić się, że całość przewidzianej dawki została podana. Unikać nakładania
roztworu na sierść oraz nie wcierać roztworu w skórę.
Podanie produktu we wskazany sposób minimalizuje prawdopodobieństwo, że zwierzę zliże roztwór po podaniu. Należy zadbać o to, by sierść nie została nadmiernie zwilżona produktem, ponieważ w miejscu podania wyglądać będzie na posklejaną. Jeśli jednak do tego dojdzie, wygląd sierści wróci do normy w ciągu 24-48 godzin po zastosowaniu. Badania produktu z udziałem kotów dostarczyły względnie mało danych w tym zakresie, natomiast z badań na psach wynika, że w przeciągu 24-48 godzin po podaniu na sierści mogą pojawić się kryształki i może dojść do nieznacznego łuszczenia.
Harmonogram leczenia:
Minimalny odstęp między kolejnymi podaniami wynosi 4 tygodnie. W niektórych przypadkach może zaistnieć konieczność wydłużenia tego okresu. Stosownej porady należy zasięgnąć u lekarza weterynarii.

 

Przeciwwskazania:
U KOTÓW: Nie stosować u kociąt poniżej 2. miesiąca życia i (lub) o masie ciała poniżej 1 kg. Nie stosować u zwierząt w złym stanie zdrowia, zwierząt leczonych lub wracających do zdrowia po okresie choroby. Nie stosować u królików! Stosowanie produktu może spowodować działania niepożądane, a nawet śmierć. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą.

 

 

Sklep internetowy Shoper.pl