Jak rozruszać zwierzaka? Zabawki dla kota z kocimiętką

Każdy kto jest właścicielem kota, wie jak ważnym element codziennego życia jest zapewnienie temu czworonogowi odpowiedniej dawki ruchu i rozrywki. Bez tego pupil będzie wynudzony i sfrustrowany, a co więcej może zacząć zachowywać się agresywnie.

Podczas wyboru właściwej zabawki dla kota musisz pamiętać o tym, że jest to zwierzę, które ma najbardziej rozwinięty instynkt łowiecki spośród wszystkich zwierząt domowych. Akcesoria dobieramy do indywidualnych potrzeb swojego kociaka, lecz należy brać pod uwagę to, żeby były one lekkie i mogły bez problemu zmieścić się w pyszczku czworonoga. Które gadżety będą najwłaściwsze? Jak zagwarantować kotu zabawę, która dodatkowo pomoże mu się rozwinąć? Zapraszam do lektury.

Jak bawić się z kotem?

Kwestia podstawowa, ale nie oczywista. Na pewno będziemy potrzebować dużej ilości miejsca. Utopią dla kociaka shutterstock_113021647byłby porozstawiane wszędzie pudełka czy poduszki za którymi będzie mógł się schować i przyczaić. Zabawa nie może skończyć się nagle, zwierzak będzie wtedy rozczarowany. Pozwól mu upolować swoją „ofiarę”. Poświęć pupilowi codziennie około półgodziny. Możesz rozbić ten czas na dwie tury. Pamiętaj o tym, że koty są indywidualistami i nie potrzebują aż tak dużej uwagi jak psy.

 

Okazja do wspólnego spędzenia czasu.

Jestem jednym z tych ludzi, którzy twierdzą, że koty nie zostały udomowione nawet w najmniejszym stopniu. Koci charakter nakazuje chodzić im własnymi ścieżkami i robić to na co mają ochotę. Jednak nie przeszkadza to w relacji człowiek – zwierzę. Wśród dużego wyboru produktów może z łatwością znaleźć przeróżne zabawki dla kota na sznurku czy kijku, które świetnie nadadzą się do wspólnego spędzenia czasu. Znakomicie sprawdzają się przy młodszych czworonogach, które wymagają poświęcenie nieco większej ilości uwagi. Potraktuj to jako możliwość do zaciśnięcia więzi i zdobycia szacunku u czworonoga. Świetnym sposobem na wspólną zabawę są również wszelkie piłeczki – wyposażone w dzwonek, czy kocimiętkę, albo takie bez żadnych dodatkowych gadżetów. Wszystkie zapewnią tak ważną dla kota aktywność fizyczną i rozwój instynktu łowieckiego.

 

Legalny koci narkotyk.

shutterstock_170028617Wprowadza kota w euforyczny nastrój, sprawia że zaczyna się przytulać, lizać, dotykać, gryźć, głośno przy tym mrucząc i miaucząc. Odurzający wpływ działa przez 10 -15 minut. Na jego działanie podatnych jest około 70% kociaków. Kocimiętka – uwielbiana przez te zwierzęta roślina przypominająca z wyglądu pokrzywę, hodowana jest prawie na całym świecie. Znalazła zastosowanie wśród zwierzęcych akcesoriów. Zabawki dla kota, które są wyposażone w kocimiętkę cieszą się ogromną popularnością wśród tych czworonogów. Gadżety KONG takie jak pluszowe szczury czy piłki zapewnią pupilowi długie godziny świetnej zabawy.

Zabawa to bardzo istotny aspekt wychowania kota. Nie możesz dopuścić do tego, aby zwierzak nie miał zapewnionej aktywności fizycznej. Nie będzie kosztować cię to dużo czasu czy pieniędzy, a dzięki temu zaoszczędzisz sobie i swojemu zwierzakowi wiele problemów.

O autorze Zobacz wszystkie artykuły

Redakcja

Napisz odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *

seventeen + 8 =