Obowiązkowe lektury dla wszystkich kociarzy – czyli co przeczytać jesienią?

 

Czy nie wyobrażasz sobie życia bez kotów i książek?  Jeśli tak, to na liście Twoich lektur koniecznie muszą się znaleźć te pozycje! Długie jesienne wieczory już tuż, tuż zatem zamawiaj wypożyczaj, zaparzaj herbatę, bierz kociaka na kolana i czytamy!

 

„Kot w domu instrukcja obsługi” – Barbara Sieradzan

Fantastyczna Polska autorka pisząca książki od których nie można się oderwać! Jak sam tytuł wskazuje jest to swoista „instrukcja obsługi” do Twojego kota. Masz w domu niesfornego mruczka albo całe stado puchatych ogonków? Ta książka jest zdecydowanie dla Ciebie, pomoże Ci w polepszeniu waszych relacji, zrozumieniu zachowania kota i z pewnością niejednokrotnie rozbawi Cię do łez. Autorka pisze przez pryzmat swojego doświadczenia, nikt nie zrozumie kota lepiej niż ktoś, kto dzielił swój dach z niejednym niesfornym kotem.

„Typowy kot. Czyli jak wytrzymać z ludźmi”

Książka i komiks w jednym! Dzięki tej książce zobaczysz świat kocimi oczami. Pisana w formie kociego pamiętnika książka, to doskonała i lekka rozrywka, która z pewnością poprawi Ci humor. Czytając ją nie raz powiesz w myślach „Czy mój kot myśli o mnie tak samo?” albo „Tak. To zdecydowanie mój kot!”. Zobacz jak my ludzie, jesteśmy postrzegani przez nasze mruczki!

„Kot, który spadł z nieba” –  Takashi Hiraide

Opowieść z dalekiego wschodu. Niezwykle intymna i dosyć krótka ( książka posiada 144 strony) historia pary 30-latków, których miłość i wspólne życie ratuje Chibi – niezwykła kotka, pojawiająca się co wieczór w ich ogrodzie. Książka pełna refleksji, nostalgii i inteligentnych, subtelnych żartów.

„Kroniki kota podróżnika” – Hiro Arikawa

Japończycy są wprost zakochani w kotach, dlatego te zwierzęta często pojawiają się w ich opowieściach, filmach oraz innych artystycznych tworach. Ta książka nie jest jednak wyłącznie dla właścicieli czworonogów. Jest to przepełniona psychologicznymi obserwacjami książka, której głównym bohaterem jest właściciel kota,  poszukujący dla niego nowego domu. By znaleźć odpowiednie miejsce dla pupila, odwiedza przyjaciół podróżując po kraju i swoich wspomnieniach.

O autorze Zobacz wszystkie artykuły

Redakcja

Napisz odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *

eight + 15 =