Jak prawidłowo zmierzyć wymiary psa?

Jesień za pasem! Chłodna i deszczowa aura coraz częściej wita nas podczas spacerów z naszymi pupilami. Naturalne jest to, że z szafy wyciągamy kurtki, szaliki, czapki. Niezależnie od tego czy jesteśmy większymi, czy mniejszymi zmarzluchami – zaczynamy ubierać się cieplej.

Skoro chronimy tak siebie przed zimnem, czy również w tych chłodnych porach myślimy o naszych czworonogach? Psy mieszkające z nami w domach, przyzwyczajone są do stałej temperatury, wyjście na zewnątrz, gdzie temperatura jest niższa o kilka lub, w porze zimowej, nawet o kilkanaście stopni, może być dla nich bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem. Psy nie są przyzwyczajone do tak niskich temperatur, a ich futerko może okazać się niewystarczające by zapewnić pupilowi komfort. Problem ten szczególnie dotyka psy małych ras.

Z pomocą przychodzą nam specjalnie zaprojektowane ubranka dla naszych pupili – kurteczki, sweterki, polary, bluzy, skarpetki czy buty. Wybór wzorów, krojów i rozmiarów jest niezwykle szeroki i zróżnicowany. Jeśli zatem jesteś posiadaczem małego psiaka i chciałbyś zadbać o jego dobre samopoczucie oraz zdrowie, zdecyduj się na zakup ubranka odpowiedniego do pory roku.

Stworzyliśmy ten artykuł abyś dowiedział się jak wybrać odpowiedni rozmiar ubranka. Wielu posiadaczy psów ma problem ze zmierzeniem swojego pupila, przez co psiak w źle dopasowanej kurteczce, albo sweterku może się czuć bardzo niekomfortowo. Poznanie wymiarów psa jest niezwykle ważne także w doborze odpowiedniej wielkości szelek lub obroży – co wpływa na jego bezpieczeństwo.

Zatem od czego zacząć pomiary naszego psa?

Zacznijmy od smakołyku! Zawołajmy do siebie psa, dajmy mu smakołyk, pogłaskajmy go – sprawmy by czuł się komfortowo i spokojnie. Ważne jest także to, aby mierzyć naszego psa kiedy znajduje się w pozycji stojącej. Zatem jeśli nasz psiak jest już koło nas – miarka krawiecka w dłoń!

  1. Mierzymy obwód szyi/ karku psa.

Pomiaru należy dokonywać u nasady szyi psa – czyli w miejscu w którym nosi obrożę. Miarkę krawiecka powinna przylegać do ciała psa, ale pod żadnym pozorem nie wolno jej zaciskać.

  1. Mierzymy obwód klatki piersiowej/tułowia psa

Pomiaru należy dokonać w najszerszym miejscu klatki piersiowej psa. Zazwyczaj jest to miejsca zaraz za przednimi nogami psa.

  1. Mierzymy długość tyłu/długość pleców psa.

Pomiar należy rozpocząć od nasady szyi (miejsca gdzie pies zazwyczaj nosi obrożę) do nasady ogona. Miarki nie należy napinać, powinna przylegać do pleców psa.

 

By jeszcze bardziej ułatwić Wam mierzenie pupila, przygotowaliśmy dla Was specjalną grafikę, która pomoże odczytać Wam właściwe wymiary zwierzaka.

 

Wymiary odczytane? W takim razie zapraszamy na zakupy do naszego internetowego sklepu!

O autorze Zobacz wszystkie artykuły

Redakcja

Napisz odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *

1 × one =